images 1

Zgodnie z naszym projektem "Praktyki zagraniczne uczniów - szansa na lepszą pracę w przyszłości" dwie grupy młodzieży (łącznie 18 osób) przebywają obecnie za granicą w Niemczech (Berlin) i w Wielkiej Brytanii (Portsmouth), gdzie odbywają trzytygodniowe praktyki zawodowe.
Uczniowie pracują w w zakładach fryzjerskich, sklepach i firmach nabywając nowych doświadczeń i umiejętności zawodowych. Poza pracą zwiedzają, odpoczywają, integrują się i doskonalą posługiwanie się językiem angielskim lub niemieckim. Zarówno w Niemczech jak i w Wielkiej Brytanii uczniowie mieszkają u goszczących ich rodzin.
A wszystko to stało się możliwe dzięki otrzymaniu przez szkołę dofinansowania z Funduszy Europejskich w ramach programu PO WER oraz współpracy z naszym zagranicznym partnerem - firmą ETN z Włoch.

A już w 3 września do Rimini uda się 24 osobowa grupa uczniów (12 z technikum hotelarstwa i 12 z technikum żywienia i usług gastronomicznych), aby odbyć tam swoje praktyki zawodowe.
Powodzenia!!!

Praktyki BerlinPraktyki Berlin1Praktyki Berlin2Praktyki UKPraktyki UK1Praktyki UK2Praktyki UK3