P1010231„No to już po..." odetchnęli pewnie z ulgą trzej nasi uczniowie wychodząc z sali, w której rozwiązywali test II etapu IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Tym razem etap okręgowy odbył się w Szczecinie 2 grudnia br. I tam właśnie pojechał Wojtek Bereszyński, Grzesiu Gralak i Michał Siejak by zmierzyć się z innymi uczestnikami w trudnej dziedzinie jaką niewątpliwie jest logistyka i spedycja.

P1010230W całej Polsce, do drugiego etapu dostało się tylko 712 uczniów z 7806 ogółem. A pytania w drugim etapie były... o bardzo różnym stopniu trudności, bo dotyczyły zarówno transportu i prawa transportowego, spedycji, planowania produkcji, metod składowania, a także kodów QR, nowoczesnych technologii i np. outsourcing'u. Jak poradzili sobie nasi uczniowie... zobaczymy, warto jednak wspomnieć, że test był testem wielokrotnego wyboru, a dodatkowo nie wolno poprawiać odpowiedzi na karcie odpowiedzi, ponieważ nie będą one punktowane. Życzymy „naszym" powodzenia i liczymy na to, że 3 marca pojadą do Poznania by walczyć w WSL o cenne nagrody.