Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
POWODZENIA!

Zespół Szkół Nr 2

im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku


Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/vhosts/zs2warcislaw.5v.pl/httpdocs/templates/dd_highschool_43/library/Artx/Content/SingleArticle.php on line 95

archiwum2W ramach obchodów dnia kultury żydowskiej klasa II TUF-LOG wraz z wychowawcą uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez Archiwum Państwowe w Koszalinie z oddziałem w Szczecinku. Zostaliśmy niezwykle miło i ciepło przyjęci przez pracowników instytucji, a szczególnie panią archiwistkę Katarzynę Lisiecką, która poprowadziła ciekawy wykład na temat zbiorów archiwalnych, udostępnianych przez tę placówkę.

 

Mieliśmy również okazję stanąć oko w oko z dokumentami szczecineckiej gminy żydowskiej, sięgających nawet XVII wieku. Okazało się, że praca archiwisty jest bardzo żmudna i wymaga nie lada wytrwałości i cierpliwości. Po „lekcji archiwalnej" wysłuchaliśmy wykładu na temat obecności ludności żydowskiej w Szczecinku, synagogi, na której stoi dziś nasz szkolny internat, a także barwnych opowieści na temat poszukiwań swoich rodzinnych korzeni i przodków. Po wystawie czekał na nas słodki poczęstunek. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować za lekcję historii i gościnę pracownikom archiwum, a szczególnie pani dyrektor Monice Głuszak oraz pani archiwistce Katarzynie Lisieckiej.

 

archiwum3

archiwum4

archiwum1

Film Promocyjny

Kuchnia Księcia Warcisława

150x200_kuchnia.jpg

BIP Zespołu Szkół Nr 2

logo_bip.gif

LipDub Zespołu Szkół Nr 2

Zjazd 50-lecie Szkoły

50-lecie

Kto odwiedza stronę

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2017 Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku Rights Reserved.