pobrane 1712 uczniów z 216 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju zmierzy się w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w tym aż 3 uczniów z naszej szkoły: Wojtek Bereszyński, Grzesiu Gralak i Michał Siejak. W tym roku w konkursie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Do drugiego etapu awansowało 712 osób, które wykazały się największą wiedzą z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Udział w II turze gwarantowało zdobycie minimum 23 punktów z 50 możliwych. Wydawać by się mogło, że niewiele, ale.... za udzielenie błędnej odpowiedzi lub np. skreślenie otrzymywało się -1punkt.

Od kilku lat na rynku pracy obserwuje się wzrost zapotrzebowania na pracowników z sektora TSL. Rosnące zainteresowanie młodych ludzi Ogólnopolską Olimpiadą Logistyczną to dowód ich świadomości odnośnie zawodowych perspektyw jakie stwarza ta branża. Dla wielu uczniów wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to spełnienie marzeń, ale również przepustka do kariery w logistyce, transporcie i spedycji. Zwycięstwo w tak dużym wydarzeniu dodaje pewności siebie i otwiera wiele drzwi.
Okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 grudnia. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowano na 3 marca w Poznaniu w siedzibie Wyższej Szkoły Logistycznej. Jest o co walczyć – na najlepszych młodych logistyków czekają bezpłatne studia w WSL, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe.