Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
POWODZENIA!

Zespół Szkół Nr 2

im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku


Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/vhosts/zs2warcislaw.5v.pl/httpdocs/templates/dd_highschool_43/library/Artx/Content/SingleArticle.php on line 95

Długo czekaliśmy na tę chwilę, zarówno my nauczyciele,pracownicy szkoły jak i młodzież. Sobota pierwszego października była dla nas dniem uroczystym, podniosłym, prawdziwym świętem dla nas wszystkich.
Rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele pod wezwaniem NMP w czasie której kazanie do wiernych wygłosił absolwent naszej szkoły ojciec Damian Basarab. Niezwykła chwila, ponieważ Damian wplótł w kazanie osobiste wspomnienia ze szkoły, zwracał się do swoich profesorów sprzed lat ze słowami wdzięczności za dar przekazywania wiedzy, za serce, które tu odnalazł.

 

Po mszy udaliśmy się do kina „Wolność", aby galą uczcić jubileusz 50-lecia szkoły. Zaczęliśmy dość nietypowo – humorystycznym przedstawieniem nawiązującym do czasów poznawania Warcisława IV w naszym grodzie. Spektakl przygotowali nauczyciele naszej szkoły wspólnie z uczniami. Okazuje się, że zarówno w gronie pedagogicznym jak i wśród uczniów odnaleźliśmy wiele talentów aktorskich, czego dowodem były gromkie brawa publiczności. Zaraz potem rozpoczęła się część oficjalna gali. Wypełniły ją wspomnienia poprzednich dyrektorów. Pan Kazimierz Margol w słowie wiązanym z dużą dozą humoru, wspomniał swoje czasy panowania, sukcesy. Następnie pani Maria Schulz – wieloletni dyrektor placówki dzieliła się swoimi radościami, osiągnięciami z okresu ponaddwudziestoletniego urzędowania. Przyszła także kolej na obecnego dyrektora pana Roberta Jaska, który przypomniał bogatą historię szkoły. Podkreślił on w swym wystąpieniu, że obchodząc jubileusz szkoły, mówimy o 50-leciu kształcenia zawodowego. Zaproszeni goście, którzy przyjęli zaproszenie na naszą galę, przekazali życzenia, prezenty, gratulacje.
Potem niezwykle miły i ważny moment – wręczenie nagród, statuetek, wyróżnień przyjaciołom szkoły, sponsorom, zasłużonym nauczycielom i pracownikom.
Wzruszającym momentem dla młodych jak i nieco starszych uczestników gali, było wspomnienie nieżyjących nauczycieli i pracowników szkoły. Na ekranie pojawiały się fotografie zmarłych, a towarzyszyła im liryczna piosenka o przemijaniu i konieczności pogodzenia się z nim. Wykonywała ją uczennica – Ania Borowska. Radości, wzruszeń i humoru, dostarczyły wspomnienia absolwentów. Tym, co łączyło wypowiedzi dojrzałych już ludzi były podziękowania za opiekę, serdeczność jaką znaleźli w naszej szkole oraz za rzetelne przygotowanie do dorosłego życia. Część poświęconą absolwentom poprzedziła szkolna kronika filmowa przygotowana przez firmę Foto-Chromińscy, a bazująca na bogatym materiale kronikarskim szkoły. Głos zabrali także emeryci, którzy do dziś, mimo upływu lat odczuwają silną więź z naszą szkołą i wiernie jej kibicują. Wspomnienia, filmy, przemówienia i gratulacje umilały nam występy szkolnego chóru utworzonego specjalnie na tę ważną uroczystość. Dziewczęta prezentowały się dostojnie a ich śpiew zachwycił publiczność. Chórem dyrygował uczeń drugiej klasy technikum – Patryk Miara a solistką chóru była Emilia Bobrycka.
Wszystko co piękne ma swój kres, jak mówią słowa wykonywanej w czasie gali piosenki, więc i gala dobiegła końca. Udaliśmy się do szkoły na spotkanie z absolwentami, na rozmowy w klasach. Niezwykłe to chwile, kiedy nauczyciele mogą być dumni ze swych uczniów, kiedy znajdują potwierdzenie piękna swojej pracy w ich losach, w tym, że chcą być z nami po latach. Od godziny 19:00 rozpoczęliśmy wspaniałą zabawę – bal absolwentów. Obchody jubileuszu dostarczyły nam wiele wspomnień, którymi żyjemy do dziś. Zapraszamy na kolejny jubileusz.

Film Promocyjny

Kuchnia Księcia Warcisława

150x200_kuchnia.jpg

BIP Zespołu Szkół Nr 2

logo_bip.gif

LipDub Zespołu Szkół Nr 2

Zjazd 50-lecie Szkoły

50-lecie

Kto odwiedza stronę

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2017 Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku Rights Reserved.