Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
POWODZENIA!

Zespół Szkół Nr 2

im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku


Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/vhosts/zs2warcislaw.5v.pl/httpdocs/templates/dd_highschool_43/library/Artx/Content/SingleArticle.php on line 95

RSCN4611 2Niemal tradycja się stało, że co roku tuż przed końcem roku szkolnego grupa uczniów Zespołu Szkól Nr 2 im. Ks. Warcisława IV bierze udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Mottem tegorocznego spotkania jest zdrowe odżywianie się. W ramach programu uczniowie polscy i niemieccy z Elly Heuss Knapp Schule z Neumuenster zwiedzali okoliczne gospodarstwa rolne, produkujące ekologiczną żywność m.in. Eko Barć w Biernatce, Hodowlę kóz Jasionek w Cewlinie oraz pobliskie Juchowo. Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tajniki ekologicznej hodowli krów, próbowali różnych miodów oraz zobaczyli proces powstawania koziego twarogu.

Popołudniami młodzież integrowała się poznając bliższą i dalszą okolicę uczestnicząc w bogatym programie wymiany. Grupa próbowała swoich sił na ściance wspinaczkowej, objechała na rowerach dookoła jezioro Trzesiecko, zwiedziła pobliskie bunkry oraz Borne Sulinowo, a w sobotę na cały dzień pojechała do Malborka. Wymiana ma na celu nie tylko sprawdzenie swoich umiejętności językowych, ale także poznanie innej kultury oraz zobaczenie jak się żyje u sąsiadów za Odrą. Każde bowiem spotkanie odbywa się w dwóch etapach- tydzień w Polsce tydzień w Niemczech. Obecnie uczniowie przebywają w Neumuenster.

Wymiana nie miałaby miejsca bez finansowego wsparcia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Monika Leonowicz

Nauczyciel j. niemieckiego

Opiekun grupy

Film Promocyjny

Dobry klimat dla zawodowców

Kuchnia Księcia Warcisława

150x200_kuchnia.jpg

BIP Zespołu Szkół Nr 2

logo_bip.gif

LipDub Zespołu Szkół Nr 2

Zjazd 50-lecie Szkoły

50-lecie

Kto odwiedza stronę

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2017 Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku Rights Reserved.