logo power

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Praktyki zagraniczne uczniów – szansa na lepszą pracę w przyszłości”.

Celem projektu jest podniesienie konkurencyjności uczestników na rynku pracy przez odbycie praktyk zagranicznych.

Dofinansowanie projektu z UE wynosi 95 712 Euro

Uczestnikami projektu są uczennice i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku z klas 2, 3 i 4 w zawodach technik usług fryzjerskich (7 osób), technik hotelarstwa (12 osób), technik żywienia i usług gastronomicznych (12 osób), technik handlowiec (4 osoby) i technik logistyk (7 osób). Istotą projektu jest odbycie przez uczestników praktyk zawodowych w Portsmouth (Wielka Brytania), Berlinie i Rimini (Włochy) w przedsiębiorstwach swojej branży. Partnerem zagranicznym jest Education and Training Network. Uczestnikom zapewniony zostanie transport, wyżywienie, noclegi, opieka opiekunów ze szkoły i opieka wyznaczonych pracowników z zakładów pracy. Uczestnicy wyjadą na praktyki w dwóch turach: 25 czerwca b.r. do Portsmouth i do Berlina oraz 3 września b.r. do Rimini.